Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie kosmetyki stosować można przy skórze atopowej

Jednym z częściej spotykanych problemów skórnych jest zapalenie atopowe. Może ono powstać w wyniku nieprawidłowego funkcjonowania naskórkowej bariery, co powoduje powstanie niemiłych objawów. Jest to przewlekła choroba, która u wielu osób się pojawia w różnym okresie życia, zależnie od okresu może przybierać różne formy. Często mogą się pojawiać zmiany ropne, lecz również i złuszczające się, suche miejsca. Zaczerwienienie i wysuszanie powoduje często mocne swędzenie, co stanowi duży dyskomfort dla chorujących. Z tego też powodu ważna jest właściwa pielęgnacja skóry, która znacząco może pomóc w złagodzeniu objawów, a także stosowanie się do określonych zasad.

Na pewno unikać trzeba nieprzewiewnej odzieży, pikantnych potraw i alkoholu, czy używania mocniejszych środków kosmetycznych. Do pielęgnacji tego typu skóry sprawdzają się dobrze specjalnie opracowane kosmetyki, takie jak na przykład dexeryl do mycia. Dzięki używaniu takich produktów można w dużym stopniu ograniczyć dolegliwości, a w części przypadków nawet wyeliminować je całkiem. Produkty używane przy atopowym zapaleniu produkowane są najczęściej na wyłącznie naturalnych składnikach. Powszechnie w nich się znajduje gliceryna, zatrzymująca cząsteczki wody i zapewniająca tym samym odpowiednią wilgotność skóry. Z kolei biała wazelina niejednokrotnie stosowana jest w kosmetykach do natłuszczania, pozostawia na powierzchni naturalną ochronną warstwę.

Wazelina ta nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, dzięki czemu jest całkiem bezpieczna w stosowaniu. Często spotykanym składnikiem preparatów używanych w AZS jest także parafina, jaka chroni skórę przed podrażnieniami, a równocześnie zmniejsza nieprzyjemne objawy. W produktach firmy dexeryl znaleźć można te wszystkie składniki, dlatego też zalecane są one podczas pielęgnowania w tej chorobie. Sporo informacji na ten temat znaleźć można na przykład na stronie kremy-dexeryl.pl, jeżeli ktoś będzie zainteresowany taką tematyką, to może tam zajrzeć i zapoznać się ze wszystkim.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY