Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

W jaki sposób hologramy wykorzystuje się do zabezpieczenia druków

Zapewne każda osoba miała kiedyś możliwość zobaczyć mniejszą lub większą naklejkę, która zależnie od kąta spoglądania mieniła się wspaniałymi barwami. Takie naklejki między innymi występują na biletach, banknotach czy rozmaitych dokumentach, ale też i na dużej ilości innych przedmiotów. Jak można zauważyć, jest to bardzo skuteczna i sprawdzona forma zabezpieczania.

Dzisiaj, dzięki powszechnej dostępności do nowoczesnych programów graficznych i metod druku, zrobienie kopii zwykłego dokumentu nie stanowi żadnego problemu. Jeśli jednak zostaną na nim umieszczone jakieś hologramy, to będzie to już jednak znacznie trudniejsze, a w wielu przypadkach wręcz niewykonalne. Owszem, zdarzają się próby fałszerstw również z podrabianymi hologramami, ale jeśli ktoś się będzie orientował, to bez żadnego problemu to dostrzeże. Technologia ich produkcji będzie bowiem wymagać specjalistycznego sprzętu, dlatego zajmuje się tym niedużo firm. A złożenie w nich zamówienia będzie się też przeważnie wiązać z potrzebą udokumentowania takiej potrzeby, co ogranicza bardzo mocno niebezpieczeństwo niezgodnych z prawem działań.

Aktualnie druki zabezpieczone posiadać mogą hologramy o wysokim stopniu skomplikowania. Na przykład da się na nie nanieść nanoteksty czy mikroteksty, niewidoczne gołym okiem znaki czy nawet elementy przestrzenne, dzięki czemu zagwarantują że dokument jest autentyczny. Co interesujące ta nowoczesna technologia nie tylko może służyć do zabezpieczania, ale może pełnić także rolę ozdobną, czego ciekawą propozycją mogą być folie holograficzne.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY