Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie są najważniejsze typy opon do widłowych wózków

Codzienne użytkowanie widłowych wózków wiąże się z tym, że trzeba je regularnie serwisować. Jednak z istotniejszych rzeczy to wymiana opon, jeśli dotychczasowe już się zbyt mocno zużyły. Opony w takich wózkach są ogromnie ważne, ponieważ mocno wpływają na koszty obsługi tych urządzeń, ale też na poziom bezpieczeństwa przewożonych ładunków. Podzielone są one na dwie podstawowe grupy, to znaczy pełne i pneumatyczne. Wersje pneumatyczne bardzo podobnie wyglądają jak te, które się powszechnie spotyka w samochodach, choć rzecz jasna dopasowaną są one konstrukcyjnie do charakteru pracy tych maszyn. Stanowią one tańsze rozwiązanie, a ich dużym plusem jest wysoka elastyczność.

Z tego też powodu takie opona do wózka widłowego świetnie się sprawdza do wożenia delikatnych ładunków, które wymagają większej ostrożności. Takie opony do wózka widłowego Chełm wykorzystywane są również na mniej równych podłożach, gdyż w niektórych przypadkach dość szybko się zużywają.

Dlatego też warto wtedy pomyśleć o zamontowaniu opon pełnych, które nie mają w środku powietrza a specjalną mieszankę gumową. Takie opony cechują się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia i zużycie. Dodatkowo nie ma w nich niebezpieczeństwa tego, że opona ulegnie przebiciu i będzie ją trzeba awaryjnie naprawiać lub naprawiać. Lecz w przypadku takiego rozwiązania trzeba się liczyć z wyższymi kosztami, ponieważ takie modele są droższe niż pneumatyczne. Także wymiana jest bardziej wymagająca, bo trzeba używać specjalnej prasy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY